قطعات بیل مکانیکی

قطعات بیل مکانیکی

تقسیم بندی قطعات بیل مکانیکی

قطعات بیل مکانیکی, به طور کلی می توان قطعات بیل مکانیکی را به 6 دسته تقسیم بندی کرد که در این مقاله به مهمترین و همچنین به تعریف برخی از این قطعات خواهیم پرداخت.

1.قطعات موتوری

2.قطعات هیدرولیک

3.سیل کیت

4.قطعات پمپ انژکتور

5.قطعات زیر بندی

6. قطعات فیلتر اگزوز و موارد دیگر

قطعات موتوری

بوش سیلندر قطعه‌ای چدنی یا گاها فولادی است که در درون بلوک سیلندر قرار می‌گیرد. و وظیفه‌ی آن ایجاد محیط و بستری مناسب برای حرکت پیستون می‌باشد.

به دلیل اینکه شکل بوش سیلندر استوانه‌ای است می‌توان آن را به صورت ریخته‌گری گریز از مرکز تولید می شود .بوش ها طوری طراحی میشوند که بتوانند در برابر گرما دوام بیاورند.

 تسمه سفت کن

تسمه سفت کن مهمترین وظیفه آن کنترل حرکت دورانی تسمه و انتقال قدرت موتور در بین باقی اجزا می باشد و همچنین عملکرد واتر پمپ و دینام وابسته به آن است.

قطعات بیل مکانیکیقطعات بیل مکانیکی

قطعات هیدرولیک 

پمپ مادر ، شارژ پمپ ، رلیف شارژ پمپ ، بالانسر پمپ هیدرولیک ، پیستون هیدرولیک

پمپ هیدرولیک

پمپ های هیدرولیک دقیقا نقش قلب را در سیستم های هیدرولیک دارا هستند، به گونه ای که انرژی مکانیکی تامین شده توسط موتور های الکتریکی، احتراق داخلی و… به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کنند.در حقیقت این پمپ ها انرژی سیال را در یک سیکل هیدرولیکی یا نیوماتیکی افزایش می دهند،تا در زمان و مکان مورد نیاز از این انرژی مطلوب استفاده نمایند.

پیستون هیدرولیک

پمپ های هیدرولیک یکی از این اجزا پیستون هیدرولیک می باشد که درموتور یا همان سیلندر قرار می گیرد تا در تبدیل انرژی به انرژی هیدرولیک به پمپ کمک برساند و مانند تمامی پیستون ها سوخت و هوا را با یکدیگر مخلوط می کند تا به پمپ برای ساخت انرژی هیدرولیک کمک برساند.

سیل کیت 

اویل رینگ ، کیت پمپ هیدرولیک ، کیت تعمیر جک استیک ، کیت جک بالابر، کیت شیر کنترلانواع سیل کیت بیل مکانیکی

اویل رینگ

اویل رینگ ها بر روی پیستون قرار می گیرد و اجازه هر گونه نفوذ را به روغن به سایر قطعات نمی دهد تا پیستون بتواند به صورت بهینه کار کند از دیگر وظایف اویل رینگ ها جلوگیری از فرسودگی و سایش بین پیستون و سیلندر می باشد همچنین اویل رینگ ها در انتقال حرارت بین پیستون و سیلندر نقش مهمی را ایفا می کنند.

کیت شیر کنترل

شیر کنترل یکی از اجزای دستور دهنده در پمپ ها هیدرولیک به حساب می آیند و میزان دبی ورودی و خروجی پمپ ها را کنترل می کند از دیگر وظایف شیر کنترل ها فشار پمپ ها را تعیین می نماید، که در میان کیت ها نقش بسیار مهمی در آب بندی کیت ها برخوردارند.

قطعات پمپ انژکتور

المنت پمپ انژکتور ، پلانچر پمپ انژکتور، سوزن انژکتور، سیت پمپ انژکتور

قطعات پمپ انژکتور بیل مکانیکی:

المنت پمپ انژکتور

یکی از مهم ترین اجزا اصلی پمپ های انژکتور یا پمپ گازوئیل المنت می باشد این قطعه در پمپ نقش احتراقی دارد و باعث انتقال سوخت و همچنین منجر به آزاد شدن نیروی سوخت میگردد.

 سوزن انژکتور

بسیار قطعه‌ی حساسی از نظر عملکرد بوده و نحوه پاشش غلط سوخت به داخل محفظه احتراق موتور دیزل منجر به احتراق ناقص و پایین آمدن بازدهی موتور و همچنین منجر به دود کردن موتور در زمان انجام کار می شود.

قطعات زیر بندی

باکت ، سرندی ، پیچ کفشگ ، رولیک ، ریپر ، فنر زنجیر سفت کن ، انواع ناخن های باکت

انواع قطعات زیر بندی بیل مکانیکی:

 ریپر

ریپر یا شیارزن، قطعه‌ای دراز و چنگال مانند می‌باشد که کار هموار کردن زمین های سخت و ناهموار را بر عهده دارد. شیارزدن صخره‌ها باعث می‌شود که سطح زمین به سنگ‌ریزه‌ها و قطعات کوچک‌تر تقسیم شده و در نهایت جابجایی آن را آسان‌تر می‌کند.

 انواع ناخن های باکت

ناخن ها یکی از پر کاربردترین و پر مصرف ترین قطعات ماشین آلات راهسازی می باشد و چون در برابر فرسایش شدید و اصطکاک بسیار زیادی قرار دارد خیلی سریع از بین می روند و به همین علت کیفیت و دوام این قطعات بسیار مهم است.

فیلتر و اگزوز

فیلتر آب ، پیش فیلتر فن دار، خاک گیر هواکش، فیلتر المنت، فیلتر روغن ، فیلتر گازوئیل ، انواع اگزوز ، خرطومی اگزوز ، فیلتر هیدرولیک

انواع فیلتر و اگزوز بیل مکانیکی:

پیش فیلتر فن دار

در این محصول از عناصر فیلتر هوا و سیستم های کامل فیلتر هوا با جریان هوا تا 1500 cfm استفاده شده است. که در نوع خود ثابت شده است. و محصولی است کاملا ایرانی.

 فیلتر گازوئیل

با  تسویه گازوئیل مصرفی از آلاینده های جامد و مایع (آب) باعث رفع مشکلاتی از قبیل افت فرکانس در هنگام زیر بار رفتن دستگاه ، استارت نشدن دستگاه، پرش موتور دیزل و… را جلوگیری می کند.

و در آخر

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می دهیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

تلفن فروشگاه: 0215607064302155746620

مدیر فروش: 0912823273909195002280

پشتیبانی: 09385005054

اینستاگرام: Rah.sazyadak@

واتساپ: 09128232739

ساعت کاری: ۸ صبح تا ۸ عصر

آدرس: تهران, سه‌ راه آذری خیابان ۴۵ متری زرند پاساژ کاتر پیلار طبقه زیر همکف پلاک 22

مدیریت: مرتضی اترکی


لوازم یدکی هیوندای ، لوازم یدکی بیل مکانیکی، لوازم خودرو ، صنعت خودرو سازی، بیلمکانیکی، لوازم دوو، لوازم دوسان، لوازم زوملاین، لوازم دینام، لوازم تسمه، لوارم لودر، سر سیلندر، شماره تلفن لوازم یدکی هیوندای، شماره تلفن لوازم یدکی بیل مکانیکی، لوازم یدکی بیل مکانیکی هیوندای در تهران, لوازم یدکی بیل بکهو تهران, قیمت لوازم یدکی بیل بکهو, روتور انگشتی, دنده گردون ۳۳۰, دنده گردون ۳۲۰, دنده گردان‌, پمپ مادر, ماشین آلات راهسازی, لوازم راهسازی, لوازم یدکی بیل و لودر, لوازم یدکی ماشین سنگین, لوازم یدکی بیل مکانیکی ، لوازم یدکی لودر ، لوازم یدکی دامپتراک ، لوازم یدکی گریدر، لوازم یدکی لیفتراک , لوازم یدکی لوله گذار, لوازم یدکی لیفتراک هپکو, لوازم یدکی بلدوزر چینی, لوازم یدکی اسکید لودر, لوازم یدکی بیل بکهو, لوازم یدکی ژنراتور ولوو, لوازم یدکی کامیون , قطعات بیل مکانیکی کوماتسو, قطعات بیل مکانیکی دوسان, قطعات بیل مکانیکی هوندای,قطعات بیل مکانیکی زوم لاین, قطعات بیل مکانیکی ولوو, قطعات بیل مکانیکی هپکو ,  قطعات بیل مکانیکی لیبهر 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.

بازگشت به بالا
با ما در تماس باشید