طبقه بندی ماشین آلات راهسازی و ساختمانی

طبقه بندی ماشین آلات راهسازی و ساختمانی

ماشین آلات راه سازی چیست؟

طبقه بندی ماشین آلات راهسازی و ساختمانی, ماشین‌آلات راه‌سازی ابزارها و وسایلی هستند که برای ساخت و نگهداری جاده‌ها، بلوارها، پل‌ها و سایر زیرساخت‌های حمل‌ونقل استفاده می‌شوند. این شامل دستگاه‌هایی مانند بولدوزرها، بیل‌ها، وال‌ها، آسفالت‌کارها و سایر وسایل ساختمانی است.

ماشین‌آلات راه‌سازی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام وظایف خاص خود را انجام می‌دهند. مثلا بولدوزرها برای جابجایی خاک و مواد سنگین استفاده می‌شوند، بیل‌ها برای حفر کردن و کاوش در ساخت و سازها، و وال‌ها برای فشار دادن و تثبیت کردن خاک و مواد ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر یک از این ماشین‌آلات نقش مهمی در ساخت و نگهداری زیرساخت‌های حمل‌ونقل دارند.

 

تقسیم بندی ماشین آلات راه سازی

ماشین‌آلات راه‌سازی می‌توانند بر اساس وظایف و کاربردهای خود به دسته‌های مختلفی تقسیم شوند. چند دسته از آن‌ها عبارتند از:

ماشین‌آلات حفاری و حمل و نقل خاک: شامل بیل‌ها، بولدوزرها، بک‌هو‌ها و لودرهاست که برای جابجایی و حمل خاک، سنگ، و مواد سنگین دیگر استفاده می‌شوند.

ماشین‌آلات پخش آسفالت و بتن: این شامل آسفالت‌کارها، میکسرهای بتن و ماشین‌آلات مرتبط برای ساخت و نگهداری جاده‌ها و سازه‌های بتنی است.

ماشین‌آلات تراکتوری: وال‌ها، رولرها، گریدرها و کمپکتورها که برای تسطیح و فشردن سطح جاده‌ها و زیرساخت‌های دیگر استفاده می‌شوند.

ماشین‌آلات خدماتی: شامل ماشین‌آلات برف‌روبی، تیغه‌های پالایش و تهیه سطوح جاده‌ای می‌باشد.

 

جرثقیل

جرثقیل یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در صنعت ساخت و ساز و راه‌سازی است. این دستگاه برای جابجایی و انتقال اشیاء سنگین و بزرگ استفاده می‌شود. جرثقیل‌ها دارای سیستمی از وینچ، بوم (قسمت بلند و نازک جرثقیل) و قسمت‌های کنترلی هستند که به کمک آنها می‌توان اجسام سنگین را بلند و حمل کرد.

این دستگاه‌ها در صنایع مختلفی مانند ساختمانی، حمل‌ونقل، دریایی و حتی در کارهای نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طبقه بندی ماشین آلات راهسازی و ساختمانی

 

بولدوزر

بولدوزر یکی از مهم‌ترین ماشین‌آلات راه‌سازی است که برای جابجایی خاک، سنگ، و مواد سنگین دیگر استفاده می‌شود. این دستگاه دارای یک بلید بزرگ در جلو است که به کمک قدرت موتور قادر به جا به جایی و فشردن خاک و مواد سنگین است.

بولدوزرها عموماً در ساخت جاده‌ها، تسطیح سطح زمین، حفاری و حمل‌ونقل مصالح ساختمانی استفاده می‌شوند و در انواع مختلفی بر اساس اندازه و قدرت موتور موجود هستند.

دامپر

دامپر یک نوع ماشین‌آلات سنگین است که برای حمل مواد سنگین مانند خاک، شن، گرانیت و مواد ساختمانی دیگر استفاده می‌شود.

این دستگاه معمولاً دارای صفحه بارگیری در قسمت جلو و یک سیستم کاسه‌گیر برای تخلیه مواد در عقب است. دامپرها عموما در محیط‌های ساختمانی، معادن، و ساخت جاده‌ها برای حمل و جابجایی مواد از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می‌شوند.

اسکریپر

اسکریپر یک ماشین سنگین است که برای جمع‌آوری، حمل و تخلیه مواد مانند خاک، شن، و مواد سنگین دیگر استفاده می‌شود. این دستگاه دارای یک صفحه بزرگ بارگیری در قسمت جلویی و مخزن بزرگی برای جمع‌آوری مواد است.

با پرکردن مواد در صفحه بارگیری، اسکریپر به مقصد مورد نظر حرکت کرده و مواد را تخلیه می‌کند. این دستگاه معمولاً در کارهای ساختمانی، معدنی، و راه‌سازی برای حمل و جابجایی مواد به کار می‌رود.

طبقه بندی ماشین آلات راهسازی و ساختمانی

و در آخر

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می دهیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

تلفن فروشگاه: 0215607064302155746620

مدیر فروش: 0912823273909195002280

پشتیبانی: 09385005054

واتساپ: 09128232739

اینستاگرام: Rah.sazyadak@

حجره اینترنتی:https://hojrejo.ir/card/rahsaz-yadak/

ساعت کاری: ۸ صبح تا ۸ عصر

آدرس: تهران, سه‌ راه آذری خیابان ۴۵ متری زرند پاساژ کاتر پیلار طبقه زیر همکف پلاک 22

مدیریت: مرتضی اترکی


لوازم یدکی هیوندای ، لوازم یدکی بیل مکانیکی، لوازم خودرو ، صنعت خودرو سازی، بیلمکانیکی، لوازم دوو، لوازم دوسان، لوازم زوملاین، لوازم دینام، لوازم تسمه، لوارم لودر، سر سیلندر، شماره تلفن لوازم یدکی هیوندای، شماره تلفن لوازم یدکی بیل مکانیکی، لوازم یدکی بیل مکانیکی هیوندای در تهران, لوازم یدکی بیل بکهو تهران, قیمت لوازم یدکی بیل بکهو, روتور انگشتی, دنده گردون ۳۳۰, دنده گردون ۳۲۰, دنده گردان‌, پمپ مادر, ماشین آلات راهسازی, لوازم راهسازی, لوازم یدکی بیل و لودر, لوازم یدکی ماشین سنگین, لوازم یدکی بیل مکانیکی ، لوازم یدکی لودر ، لوازم یدکی دامپتراک ، لوازم یدکی گریدر، لوازم یدکی لیفتراک , لوازم یدکی لوله گذار, لوازم یدکی لیفتراک هپکو, لوازم یدکی بلدوزر چینی, لوازم یدکی اسکید لودر, لوازم یدکی بیل بکهو, لوازم یدکی ژنراتور ولوو, لوازم یدکی کامیون , قطعات بیل مکانیکی کوماتسو, قطعات بیل مکانیکی دوسان, قطعات بیل مکانیکی هوندای,قطعات بیل مکانیکی زوم لاین, قطعات بیل مکانیکی ولوو, قطعات بیل مکانیکی هپکو ,  قطعات بیل مکانیکی لیبهر 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.

بازگشت به بالا
با ما در تماس باشید